Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Asus eeebox pc: hjälp!!

Skapad av Zehle, 2010-12-24 22:07 i Elektronik & teknik

2 008
7 inlägg
0 poäng
Zehle
Visningsbild
P 29 Hjälte 201 inlägg
0
Hej har fått in en Asus EeeBox in i huset nu och undrar hur man installerar windows 7 på den :O Jag får bara upp det där som redan finns typ Asus Express Gate Cloud, och därifrån fattar jag inte hur jag kommer åt CdLäsaren eller hur jag kan installera Windows 7. Please Help!

Ingen status...

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Lillsyrran
Visningsbild
Hjälte 1 404 inlägg
0

Svar till Zehle [Gå till post]:


Hmm får jag fråga vad det är för något?? Ser inte ut som den har någon cd läsare, prova ett usb minne ist :)

kygfcjhdgsfvchgeszd

Zehle
Visningsbild
P 29 Hjälte 201 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Lillsyrran [Gå till post]:
http://www.bhphotovideo.com/images/images345x345/660957.jpg

En sådan är det! :)
Jag skulle gissa på att W7 redan är inlagt på HårdDisken och att den där CDn bara verifierar Koden elle nåt.

Ingen status...

Zehle
Visningsbild
P 29 Hjälte 201 inlägg
Trådskapare
0

Svar till swefox [Gå till post]:
Nej! Asså den ska palla W7 men det var något failat problem med Cd-Läsaren eller det "OS" Som redan var installerat som jag nämnde förut. Riktigt konstigt OS.

Ingen status...

Lillsyrran
Visningsbild
Hjälte 1 404 inlägg
0

Svar till Zehle [Gå till post]:


Vad är det för hårdvara i en sådan? Och vad ska man ha den till? Surfa?

kygfcjhdgsfvchgeszd


Forum » Fritid » Elektronik & teknik » Asus eeebox pc: hjälp!!

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons

Du måste vara inloggad för att se den här tråden