Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Bränna Bootable DVD!

Skapad av harddrive, 2010-03-03 17:14 i Datorer & IT

931
1 inlägg
0 poäng
harddrive
Visningsbild
P 32 Vara Hjälte 2 779 inlägg
0
Om man har tankat ner Windows som .iso fil kan man bränna image med t.ex. "MagicISO". Finfint!

Hur gör jag dock om jag vill ÄNDRA något i en textfil i .iso filen! Jag vill alltså sätta ändra ett par siffror i filen och bränna som bootable!

Om jag drar ut allt från .iso filen på en mapp i skrivbordet kan jag ändra allt jag vill, men sen går det inte att bränna den som bootable!!!!
Hur gör jag?!

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!


Forum » Datorer & IT » Bränna Bootable DVD!

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons