Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Hjälp med Lagg snälla =)

Skapad av vikke236, 2009-08-04 23:46 i Datorer & IT

388
6 inlägg
-1 poäng
vikke236
Visningsbild
P 31 Hjälte 200 inlägg
-1
Min dator har ett jävligt problem nu...
Jag hade tänkt sitta uppe hela natten o gama men nu strejkar datorn...

Den funkar felfritt typ 2 sekunder sen laggar den som fan 3 sekunder den håller på så hela tiden när jag spelar.

Jag har provat formatera, uppdatera grafikkortet men utan framgång :S

Ngn snäll som vet hur man kan detta :S??? =)

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

nejtack
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 195 inlägg
0

Svar till vikke236 [Gå till post]:

ingen aning. Mina datorer har laggat hela livet jag haft dom.. Skulle vara häftigt o spela på en ny dator utan lagg -.^ :o

Jag hette tidigare DreaMslashcry

vikke236
Visningsbild
P 31 Hjälte 200 inlägg
Trådskapare
0
Jah har stäng alla program som inte behövs... Cpun ligger på 80% när det laggar så borde inte vara det :S

Det jävligaste av allt är att detta borde vara min bästa dator den har Dual core 3.0 GHZ
ATi 256mb grafik

Mina andra datorer som har sämre laggar inte alls XD

Forum » Datorer & IT » Hjälp med Lagg snälla =)

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons