Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Mac OSX utrymme

Skapad av Nirp, 2009-07-18 23:30 i Mjukvara & Operativsystem

247
6 inlägg
0 poäng
Nirp
Visningsbild
Hjälte 931 inlägg
0
Min dator avbröt en större nedladdning på ca 20 GB och datorn fick krångla lite för att få igång nerladdningen igen. Detta resulterade förmodligen i att filerna "ligger kvar" fast osynliga och tar upp plats.
För jag hade ca 40 GB ledigt utrymme på HDD innan jag trixade till det och har nu ca 20 GB.
Finns det något sätt att "rensa upp" sådana utrymmen på disken?

Jag hette tidigare Legendary

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Nirp
Visningsbild
Hjälte 931 inlägg
Trådskapare
0

Svar till fabianfabian [Gå till post]:

Vad mer specefikt ska jag göra med det programmet?

Jag hette tidigare Legendary


Forum » Datorer & IT » Mjukvara & Operativsystem » Mac OSX utrymme

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons