Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Förbjudet med laddare?

Skapad av GrungeGuy, 2011-02-19 11:12 i Fritid

5 672
14 inlägg
0 poäng
GrungeGuy
Visningsbild
P Hjälte 1 362 inlägg
0
Ska snart åka utomlands med Wing-resor. Har hört talas om folk som blivit av med deras mobilladdare i tullsaken till alla gates. Är det sant att dom gör det? För jag behöver verkligen min laddare om man ska flyga i ca 5h.

Ska ringa på måndag och fråga, men jag vill mest veta om ni varit med om det? Bör mammsen ha den i hennes väska tills vi kommer på flyget, eftersom kvinnor är ofarliga och inte kan strypas med sladdar?

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Fishie
Visningsbild
F 34 Linköping Hjälte 4 782 inlägg
0
Jag hade min laddare med mig när jag skulle till Turkiet .. aldrig hört något dummare .

mentalt sjuk ๏̯͡๏)

GrungeGuy
Visningsbild
P Hjälte 1 362 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Fishie [Gå till post]:
Hmm, låter bra. Hoppas det är så också, tack :)

Ingen status

GrungeGuy
Visningsbild
P Hjälte 1 362 inlägg
Trådskapare
0

Svar till miikis [Gå till post]:
Hmm tror du inte? vi sitter typ på några dyrare platser, så jag tror att vi kommer ha eluttag. iPhone är det, ska se film och musik så det tar ju lite:o

Ingen status

GrungeGuy
Visningsbild
P Hjälte 1 362 inlägg
Trådskapare
0

Svar till iknor [Gå till post]:
Jodå, men sitta i en stol i 5 timmar uttråkad klarar jag inte :P.

Ingen status

Heggan
Visningsbild
P Kakmonster Några osöta inlägg
0

Svar till GrungeGuy [Gå till post]:
Kika på http://www.seatguru.com/ så kan du se var ditt flygplan har för utrustning.

Men det verkar dock som att om du inte flyger business class eller dylikt. Om det är charter så låter det lite otroligt att de har 220 uttag. Då kanske det är vettigare att du köper en extern batteribackup som du kan plugga in i telefonen, så du får lite extra ström.

Ingen status

TrolleriTrixz
Visningsbild
P Hjälte 222 inlägg
0

Svar till GrungeGuy [Gå till post]:
va uppe tills du ska åka och sov hela vägen gör oftast så när jag ska resa.

Ingen status


Forum » Fritid » Förbjudet med laddare?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons