Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Hjälp med BSPZip+java

Skapad av Splux, 2008-03-12 17:20 i Dator- & TVspel

267
9 inlägg
-1 poäng
Splux
Visningsbild
P 31 Västerås Hjälte 3 131 inlägg
-1
Tjo! Nu behöver jag hjälp med två saker, Java och BSPZip.

1. Vart kan man ladda hem Java för ett 64-bitars OS? (Win Vista x64)

2. Hur kan jag få BSPZip att fungera? När jag startar det så får jag detta felmeddelande; " Det går inte att hitta procedurstartadressen _Q_memcpy i DLL-filen vstlib.dll." Nån spm vet hur jag kan fixa det?

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Splux
Visningsbild
P 31 Västerås Hjälte 3 131 inlägg
Trådskapare
0

Svar till dantsu [Gå till post]:

Det var ju seriöst.. Det går ju inte att öppna en dll fil och leta rätt på den-.-'

Ingen status

kiwiargott
Visningsbild
P 30 Stöde Hjälte 1 624 inlägg
0
Splux
Visningsbild
P 31 Västerås Hjälte 3 131 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Dracc [Gå till post]:

Men vafan, jag kollade ju där.. Fast den jag laddade hem funkade inte pga att jag har ett 64-bitars OS^^

Ingen status

Splux
Visningsbild
P 31 Västerås Hjälte 3 131 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Peter_den_bra [Gå till post]:

Har redan kollat där.. Nu helt plötsligt så funkade iaf java=/ fick lov att installera skiten 5 ggr innan det funkade=(



BTW; behöver inte hjälp med BSPZip längre, fixade ett annat program istället XD så denna tråd behövs inte längre:P

Ingen status


Forum » Fritid » Dator- & TVspel » Hjälp med BSPZip+java

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons