Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Hjälp med film

Skapad av Kotlett_Attack, 2009-06-08 21:26 i Film & Kultur

195
5 inlägg
1 poäng
Kotlett_Attack
Visningsbild
P 32 Västra Frölunda Hjälte 1 795 inlägg
1
Behöver hjälp med 2 filmtitlar.

Den ena handlar om att en kille gör en egen Rembrandt tavla åt en person som dem sedan ska sälja för priset av en riktigt tavla. Kommer tyvärr inte ihåg mer, men snälla hjälp mig :)


Den andra filmen handlar om några personer som gör en egen atombomb och sedan skickar ut det till alla personer hotmail.
Dom gör det för att bevisa hur enkelt det är att tillverka en atombomb, så att det ska bli fred eller nåt sånt.

När bomben är färdigbyggd så är det några terrorister som snor den och ska spränga den i San Francisco.

Tacksam för svar.

Jag har ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Minus
Visningsbild
F Göteborg Hjälte 5 137 inlägg
0

Svar till Kotlett_Attack [Gå till post]:
ÅH ja tror ja har sett filmnr2 !
fast jag suger på namn >.<
men den va dålig så ansträng dej inte för mycket:)


Ingen status

Sisu
Visningsbild
P Hjälte 2 094 inlägg
0

Svar till Kotlett_Attack [Gå till post]:

Tror att detta är den du söker^^
http://www.imdb.com/title/tt0119365/

Kommer dock inte ihåg namnet på den andra filmen, har sett den men minns ej namnet.

9/19 what a day of shame for, the most enlightened country or you say so

Kotlett_Attack
Visningsbild
P 32 Västra Frölunda Hjälte 1 795 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Sisu [Gå till post]:

Tack :)

Jag har ingen status


Forum » Fritid » Film & Kultur » Hjälp med film

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons