Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Existerar slumpen?

Skapad av MER, 2008-03-25 15:34 i Livsåskådningar

5 475
81 inlägg
10 poäng
MER
Visningsbild
P 33 Mölndal Hjälte 3 305 inlägg
Trådskapare
0

Svar till encoctmebreu [Gå till post]:
"Precis, jag tror problemet ligger i vårt sätt att se tiden. Det finns ingen såkallad tidslinje som strävar mot ett särskilt mål eller någon kosmisk plan. Framtid och Förflutet är egentligen bara nonsensuttryck eller snarare förenklingar."

Det där kan jag på ett sätt hålla med om, men det beror lite ytterligare på hur du menar... Det är svårt att prata om tid, speciellt att dra slutsatser kring tid, men det är absolut intressant! =)

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!


Forum » Samhälle & vetenskap » Livsåskådningar » Existerar slumpen?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons