Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Silvertejp på katt.

Skapad av blekfisk, 2013-04-20 04:17 i Mellan Himmel och Jord

14 396
17 inlägg
37 poäng
blekfisk
Visningsbild
P 31 Örebro Hjälte 1 228 inlägg
-4
Hej! Nu är det så att min döva katt bara springer runt o skriker hela tiden. Jag blir såklart galen eftersom jag blir störd när jag kollar på serien "7th heaven".

Dum och arg som jag var så bestämde jag att silvertejpa för kattens mun. Nu när min ilska gått ner lite, så är jag orolig hur jag ska ta bort silvertejpen utan att skada kattens morrhår osv?

Han försöker skrika, men man hör inte så värst mycket längre.

mvh orolig kattälskare

I MADE THIS FOR YOU!!!

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

James
Visningsbild
P 31 Örebro Hjälte 157 inlägg
0
Prova att doppa katten i varmt vatten, det bör lösa upp klistret på tejpen någolunda, annars kan du försöka skaffa fram en bildäckstvätt, har pålitliga uppgifter om att dessa avlägsnar klister/tejp relativt bra. Hoppas det löser sig!

Ingen status

blekfisk
Visningsbild
P 31 Örebro Hjälte 1 228 inlägg
Trådskapare
-1

Svar till James [Gå till post]:
Hej, katten gillar inte varmt vatten.

Mvh kattlover

I MADE THIS FOR YOU!!!

Jokk
Visningsbild
32 Hjälte 9 867 inlägg
31
Svar till blekfisk [Gå till post]:
Håll fast i morrhåren och dra?
Hoppas katten klöser ut dina ögon <3

flizan

Face
Visningsbild
P 27 Hjälte 105 inlägg
-4
Avliv den

Ingen status

ILoveFireworks
Visningsbild
Hjälte 419 inlägg
-4
Varför silvertejp? Du skulle ha slagit till den för fään.
Hempaaa
Visningsbild
P 30 Hjälte 34 inlägg
3
Ge katten till någon som tar bra hand om katter, de borde veta hur man gör eller ring till veterinären.

Say it Ferretface ლ(ಠ益ಠლ)

Henkishpenkish
Visningsbild
P 26 Hjälte 37 inlägg
0

Svar till blekfisk [Gå till post]:



oh bästa serien <3

Narnia <3

Henkishpenkish
Visningsbild
P 26 Hjälte 37 inlägg
0



om jag får fråga? varför? han menade säkert inte de?

Narnia <3


Forum » Mellan Himmel och Jord » Silvertejp på katt.

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons