Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Nyårslöften/ mål 2015

Skapad av Batman96, 2015-01-14 17:03 i Mellan Himmel och Jord

8 031
8 inlägg
0 poäng
Batman96
Visningsbild
P 29 Hjälte 31 inlägg
0
Jag är en såndär person som älskar att ge utmaningar till mig själv. Jag får en kick när jag känner att jag är påväg att nå ett mål. Därför är det ett riktigt party för mig att hitta på nyårslöften och lista upp vad jag ser fram emot för det nya året.

Men jag känner mig inte riktigt inspirerad i år. Jag kommer inte på vad jag ska lova mig själv. Och jag vet att jag är en sån person som behöver mål att jobba mot, jag måste prestera och lyckas. (Jag vet inte om detta egentligen bara är destruktivt och beror på låg självkänsla)

Jag vill jättegärna ha lite inspiration ifall det råkar vara någon mer än jag som kör med nyårslöften.

Vad har ni/ har ni haft för nyårslöften?
Vilka stora händelser ser ni fram emot 2015?

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Pitiful_Mortal
Visningsbild
Hjälte 6 114 inlägg
0
Komma in på universitetet och ta körkortet är mina mål för tillfället.

.. and that's the way the cookie crumbles.

rawwr
Visningsbild
F 29 Stockholm Hjälte 5 676 inlägg
0

Svar till Batman96 [Gå till post]:
Ska gå ner i vikt - inte för att det är ett nyårslöfte, men en bra start på året i alla fall.
Därefter är målen att åka tillbaka till USA och jobba, köpa en lägenhet och plugga upp matematiken.

Och såklart! Köpa en katt!

http://vet.hut.nu/?id=8

Jokk
Visningsbild
32 Hjälte 9 867 inlägg
1

Svar till Batman96 [Gå till post]:
Sluta dricka läsk.

flizan

FantaaZtique
Visningsbild
P 27 Östersund Skrotlyftande Motormekare 2 031 inlägg
-1
Sluta äta och dricka onyttigheter och träna hårt! #beach2k15

/mute keinanen

Batman96
Visningsbild
P 29 Hjälte 31 inlägg
Trådskapare
0
Okej roligt att höra era mål. Verkar som många är inställda på den klassiska, att komma i form :)

Svar till Salut [Gå till post]:
Är det svårare att köra fyrhjuling i öknen? Funderar på att välja något spontant sådär, men vill inte vara en härmapa :P

Ingen status


Forum » Mellan Himmel och Jord » Nyårslöften/ mål 2015

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons