Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Problemt med Ljudet

Skapad av Jonne, 2009-10-30 14:41 i Datorer & IT

273
5 inlägg
0 poäng
Jonne
Visningsbild
P 30 Hjälte 1 343 inlägg
0
Jag har ett ganska problem med min data.. det är typ som att endast 1 grej kan spelas upp samtidigt, några exempel ;

Om spotify är på kan jag inte kolla på youtube

Om WoW är på kan jag inte spela spotify, (eller youtube)

Om jag snackar skype med nån funkar inget annat heller..

Vad fasen är problemet ? När en ljudkälla på fuckar dom andra ljudkällorna upp sig totalt, om jag har på spotify o spelar en låt o sätter på wow då börjar ljudet cpa sig som fasen så man måste stänga, sen när man ska sätta på igen står "theres a problem with your soundcard, spotify cant play music.

Sitter på en Acer aspire 5390 laptop.. hoppas ni fatta vad ja skrev.. tack för hjälp ;)

Ps. Har kollat ljudinställningar och det står att allting funkar normalt och att inga nya drivrutiner needas elle nåt..

Tillägg av Spargris94 2009-10-30 15:07

ah ja ja gick in på acer.com o ladda ner nya drivrutiner nu funkar allt prima xD tack för svaren : D

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Jonne
Visningsbild
P 30 Hjälte 1 343 inlägg
Trådskapare
0

Svar till toja92 [Gå till post]:

Men de stod att ja har de nyaste drivrutinerna :P

Jonne
Visningsbild
P 30 Hjälte 1 343 inlägg
Trådskapare
0
och hur vet man vad man har för ljudkort på sin laptop?

Forum » Datorer & IT » Problemt med Ljudet

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons