Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Program liknande MSN?

Skapad av Kamillah, 2008-10-07 13:34 i Datorer & IT

285
22 inlägg
-1 poäng
Kamillah
Visningsbild
F 34 Stockholm Hjälte 132 inlägg
-1
Någon som vet några bra program som är liknande Msn messenger till Windows? (Har prövat aMSN men gillar inte det riktigt..)

Av någon anledning fungerar inte Msn på denna dator, det har funkat förut, men nu gör det inte det igen. Fattar inte varför. Det bästa vore väl att fixa det, men har googlat och prövat allt jag vet. Om ni har någon lösning till det skulle ju det också vara bra.

Iaf, Jag letar nu efter ett program som är väldigt liknande msn. Man måste kunna använda webcam och helst kunna skicka ljudklipp och kunna byta skins/teman. Vill också såklart använda min hotmail till detta.

Tack på förhand (:

Tillägg av Kamillah 2008-10-07 13:36

Ja, jag har googlat.
Jag vill ha helst ha svar av folk som prövat eller vet något om programmet som de kommer "rekommendera.



Tillägg av Kamillah 2008-10-07 13:58

Lås tråden. Har "kind of" fått svar på frågan.

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Kamillah
Visningsbild
F 34 Stockholm Hjälte 132 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Perfekt [Gå till post]:

Har tyvärr ingenting som jag kan lägga över alla bilder och viktiga saker jag har här nu. Så formatera är nog ingen bra ide..
Ska dessutom bara ha denna dator i en till två veckor för min andra är på lagning (: Så det är bara tillfälligt.

Kamillah
Visningsbild
F 34 Stockholm Hjälte 132 inlägg
Trådskapare
0

Svar till lollet [Gå till post]:

Det finns internet..? Annars skulle jag ju inte kunna gjort en tråd här.

Kamillah
Visningsbild
F 34 Stockholm Hjälte 132 inlägg
Trådskapare
0

Svar till realize [Gå till post]:

Det kommer ju ändå vara ungefär i två veckor och jag camar dagligen med vänner. Så är ganska beorende av att cam måste funka.

rhythmbandit
Visningsbild
F 32 Stockholm First Lady 4 305 inlägg
0
Pidgin, ebuddy eller dyl., ifall det bara gäller några veckor.

Bättre än Jesus.

Syndafloden
Visningsbild
P 33 Karlstad Hjälte 10 705 inlägg
0
Trillian, finns att tanka här på Hamsterpaj.

HEH, TIME FOR A BIT OF A ROUGH AND TUMBLE

Kamillah
Visningsbild
F 34 Stockholm Hjälte 132 inlägg
Trådskapare
0

Svar till PelinsGrottdjur [Gå till post]:

Tack. Äntligen ett användbart svar (:

Kamillah
Visningsbild
F 34 Stockholm Hjälte 132 inlägg
Trådskapare
0

Svar till lollet [Gå till post]:

Läste nu igen och förstår vad du egentligen menade. Men man kunde tolka det på två sätt ändå. Ditt svar var inte precis det jag frågade efter heller..


Forum » Datorer & IT » Program liknande MSN?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons