Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Var hittar dom bilderna?

Skapad av Existenz, 2010-09-08 16:01 i Mellan Himmel och Jord

764
7 inlägg
-1 poäng
Existenz
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 360 inlägg
-1
Tjena!
Hela tiden ser jag folk som på rekordtid kan leta upp bilder som absolut inte går att googla sig till. Tillexempel på 4chan, där folk på sekunder kan ladda upp en awesome bild utan att jag på något sätt kan leta mig fram till något liknande igen. Eller ta som exempel "Rucka rucka alis" musikvideos som är fullproppade av dom?

Så frågan för idag är, vart hittar dom alla bilderna? Nån databas?

Folkhjälte och människoson. Lever i sus och dus, kommer dö i hemska smärtor.

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Peppar
Visningsbild
P 32 Hjälte 7 463 inlägg Online
0

Svar till Existenz [Gå till post]:
Finns ju specifika sidor. Plus att väldigt många har bara lagrat det på datorn också

Ah you think Hamsterpaj is your ally? You merely adopted the Hamsterpaj. I was born in it, molded by it.

Existenz
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 360 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Peppar [Gå till post]:

Vilka är sidorna?

Folkhjälte och människoson. Lever i sus och dus, kommer dö i hemska smärtor.

Existenz
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 360 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Christley [Gå till post]:
Finns det nån sida där dom hittar bilderna i första stället? Tex. Rucka rucka ali lär ju knappast ha suttit och letat efter varje bild, hade tagit längre tid än att göra låten.

Folkhjälte och människoson. Lever i sus och dus, kommer dö i hemska smärtor.


Forum » Mellan Himmel och Jord » Var hittar dom bilderna?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons