Det var nånting shutdown -m \datorns ip
Men då fick jag Acces denied(5)
Hur kan jag stänga av datorn med en annan dator?
Crazy Loop - Crazy Loop
Crazy Loop - Crazy Loop
You're not as smooth as you think!
Trådarna är seriösa! Du ska kunna sköta dig och kunna argumentera utan påhopp. Off Topic är något vi inte gillar och vi går in och antingen tar bort inlägg eller låser tråden. Hårdare än normal men slappare än stenhård.
Bedömmer vi att en tråd är oseriös eller inte leder till debatt enligt nivån på kategorin så ger vi oss själva rätten att flytta den till en mer passande del av forumet.
Vi ger oss rätten att gå in och ändra inlägg för att ta bort omogenheter eller lägga upp texten så
att det är enklare för andra att läsa (rättstavning, styckesinledning) om det ser illa ut.
Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!