Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Wc3 : world editor

Skapad av Pzych, 2010-05-14 19:24 i Dator- & TVspel

359
2 inlägg
0 poäng
Pzych
Visningsbild
P Hjälte 201 inlägg
0
Hej, ja gör en map på WE ..

Och ja undrar ...

PÅ mappen spawnas de creeps varje 30' sec .. men jag vill att varannan gång ska creepsen bli lite svårare, nån som vet hur man gör de ?

Ja har fixat så att de spawnas creeps, men ja vet inte hur ja ska få dom svårare efter en viss tid ...

Inga kommentarer som : Gör en trigger om units .. eller nåt sånt !


Tillägg av Pzych 2010-05-14 19:24

Utan , länka eller förklara hur man gör de hela !

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!


Forum » Fritid » Dator- & TVspel » Wc3 : world editor

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons