Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

XP - UbuntU

Skapad av Glonk, 2009-01-24 20:55 i Mjukvara & Operativsystem

293
7 inlägg
1 poäng
Glonk
Visningsbild
P 29 Smålandsstenar Hjälte 1 035 inlägg
1
Okej, jag skulle formatera om min stationära (nu är jag på min laptop) ok sen så visade det sig att min Operativ System CD var trasig -.- Så jag sa till pappa att prata med en jobbar kompis att slipa eller skaffa ny CD och det blir typ om en vecka så jag tänkte att installera UbuntU så länge men så står det ''Hittar inga diskar som kan Partitioneras'' vad är felet??

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Glonk
Visningsbild
P 29 Smålandsstenar Hjälte 1 035 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Felix15 [Gå till post]:

jag har NTFS...

Glonk
Visningsbild
P 29 Smålandsstenar Hjälte 1 035 inlägg
Trådskapare
0

Svar till arbetaren [Gå till post]:

hur ändrar jag då? (går det)

rMx
Visningsbild
Tibro Hjälte 1 461 inlägg
0

Svar till Glonk [Gå till post]:



Finns live versioner ute vid namn " GParted " där kan du gå in och ändra filsystemet till FAT utan att de ska krångla

meep :]>


Forum » Datorer & IT » Mjukvara & Operativsystem » XP - UbuntU

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons