Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Jobbigt

Skapad av samsnake, 2010-04-09 23:40 i Kärlek & Relationer

1 286
20 inlägg
0 poäng
samsnake
Visningsbild
P 31 Nässjö Hjälte 896 inlägg
0
Tjena, för ett hyfsat bra tag typ 5 månader så gillade jag en tjej väldigt mycket men kruxet var att min bäste vän hade sagt att han gillade henne så jag sade aldrig något om mina känslor för henne för att inte bli ovän med honom. Så han blev ihop med honom och det var jag inte beredd på för hon hade sagt att hon inte gillade honom så jag blev ledsen och typ förbannad.

Jag försökte självklart vara glad för min kompis men det var jävligt svårt, speciellt när han började dissa lite lätt för att vara med henne(fast det kan man ju förstå eftersom det var hans flickvän och han ville vara med henne). Dem är fortfarande ihop men jag kom över detta efter cirka 2 månader och tänkte att det finns fler tjejer.

Det var lov och en annan tjej kompis som jag tyckte var härlig och så började tjata om att jag skulle vara med å kolla på film med henne och nåra kompisar. Visst tänkte jag och ställde upp, en annan kompis följde med också som var väldigt schysst. När jag var där första gången så hände det inget men hon fortsatte tjata om att jag skulle följa med ytterliga gånger så jag trodde att hon faktiskt kanske var intresserad men när jag följde med så låg hon och min andra kompis och "myste" i ett hörn så det var ju inte särskilt lyckat.

Men jag kom snabbt över detta och hittade ännu en tjej som jag gillade. Hon går i min klass, så min kompis, jag , min kompis flickvän(som var vän till den "nya tjejen") sov över hos min bäste kompis. Det verkade som om hon gillade mig och så men min kompis flickvän berättade snabbt att så var inte fallet. Hon hade berättat för min kompis flickvän att hon inte gillade mig.

Lite smådeppad har jag varit över detta tills jag fick sms från den tjejen att hon hade tänkt väldigt mycket på mig under lovet och kommit fram till att hon faktiskt gillade mig. Jag blev överraskad och väldigt ivrig å glad. Jag skickade tillbaks att det lät väldigt bra och att vi kunde höras på morgonen (för det var väldigt sent). Det gick ungefär 25 minuter innan jag fick svar.
Där stod det: Några snattade min mobil, vad skrev dem??;P

Så nu är jag väldigt nere och jag undrar om någon råkat ut för en liknande händelse och hur man så att säga studsar tillbaks till det vanliga och mår bättre??Och förlåt om det blev lite rörigt.

Nån som har några tips?
Tack på förhand.


JAG VET!.... Ditt jävla troll

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

samsnake
Visningsbild
P 31 Nässjö Hjälte 896 inlägg
Trådskapare
0

Svar till BigAll [Gå till post]:

Hehe tack så mycket ;P

JAG VET!.... Ditt jävla troll

samsnake
Visningsbild
P 31 Nässjö Hjälte 896 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Kimi [Gå till post]:

Oooj här var något nytt!!!??? En liten jävligt störande fjortis tjej som tror hon är nåt!!! Oooo shit amazing.

JAG VET!.... Ditt jävla troll

Ominous
Visningsbild
F 30 Hjälte 849 inlägg
0
Låter mer som extrem otur :(
Feeeeeel sorry for yah.
Men det ända man kan göra att se vara glada för kompisarnas skull, och fortsätta leta. Nothing more :(

I wish i could write as mysterious as a cat!

Krillez
Visningsbild
P Hjälte 6 724 inlägg
0

Svar till samsnake [Gå till post]:
life's a bitch and then you die

typ, fortsätt försöka bara



Forum » Livet » Kärlek & Relationer » Jobbigt

Ansvariga ordningsvakter: RoadGunner

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons