Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Spara på ny hårddisk

Skapad av DoGge, 2010-04-11 18:34 i Datorer & IT

1 320
14 inlägg
0 poäng
DoGge
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 197 inlägg
0
Vill först bara säga som ni nog märker när ni läser detta är att jag inte kan speciellt mycket om datorer.

Aja, nu e det så att mitt minne på hårddisken OS (C:) är fullt, så jag vill börja spara på DATA (D:). Hur gör jag det? Tacksam för svar!

DoGge

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

DoGge
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 197 inlägg
Trådskapare
0
Ojdå, pinsamt, hehe. Men min hårdisk ska ju ha 500gig, har gjort upp 116gb och det är fullt? Vf?
DoGge
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 197 inlägg
Trådskapare
0


Isf, Hur sparar jag på D: då?
DoGge
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 197 inlägg
Trådskapare
0

Jag ska spara alla foton, filmer, musik och det jag laddar hem
DoGge
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 197 inlägg
Trådskapare
0


Jo men jag vill så att om jag t.ex ritar en bild i paint och sparar den så ska den hamna direkt i D:

Forum » Datorer & IT » Spara på ny hårddisk

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons