Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Liten, övergiven och snart hemlös.

Skapad av parlJam, 2011-06-07 22:19 i Kärlek & Relationer

5 634
60 inlägg
0 poäng
Wingen
Visningsbild
P 34 Uddevalla Hjälte 6 277 inlägg
0
Säg till Socialen att morsan tänker slänga ut dig på gatan och det enda sättet för dig att få pengar just nu är att otaliga okända män tar dig i prutten och du orkar inte leva så längre.

Hamsterpaj is an AIDS inducing experience

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Ellie
Visningsbild
Hjälte 6 361 inlägg
0

Svar till alekzander14 [Gå till post]:
Fosterfamilj blir nog svårt eftersom det inte finns andra problem (någon skrev det så tänkte klargöra) för då förflyttas ansvaret från dina föräldrar till dem och det är ju inte som att dina föräldrar är ansvarslösa alkoholister. Dina föräldrar är fortfarande försörningskyldiga så bara för att du bor hos pappa betyder inte att din mamma kan sluta betala för dig.

Du kan få flytta hemifrån och då som sagt är dina föräldrar fortfarande ansvariga för dig och bör därefter betala mat med mera men en del av en hyra kan bli aktuellt att du får betala själv via extrajobb.

h

Handofcruelty
Visningsbild
P Hjälte 1 073 inlägg
0

Svar till parlJam [Gå till post]:
Om din farmor inte är dement så låter ju det som en bra chans att lära känna henne och hon dig.

Suomi_Finland

parlJam
Visningsbild
F 30 Tyresö Hjälte 460 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Handofcruelty [Gå till post]:
Hon är rätt glömsk och förvirrad. Bodde hos henne och farfar en dag varannan helg som liten. Jag känner henne rätt väl. :)

Hamsterpaj i mitt hjärta

jok
Visningsbild
P 29 Hjälte 362 inlägg
0
Till SL:
Som de andra har sagt bo hos din farsa eller skaffa ett jobb
Angående Norrlanddiskussionen: Allt över Den Kungliga Hufvudstaden är Norrland och allt under Skåne.
Så då var det avklarat

In retrospect, I side with my detractors

Handofcruelty
Visningsbild
P Hjälte 1 073 inlägg
0

Svar till parlJam [Gå till post]:
glömmer hon vad det är för dag också? Så länge båda har respekt för varandra så skulle jag iaf ta chansen att vara med Farmor, hon kommer ju inte att vara tillgänglig för evigt heller.

Suomi_Finland

parlJam
Visningsbild
F 30 Tyresö Hjälte 460 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Handofcruelty [Gå till post]:
Det är du ja. Jag vill inte bo hos henne. :)

Hamsterpaj i mitt hjärta

Handofcruelty
Visningsbild
P Hjälte 1 073 inlägg
0

Svar till parlJam [Gå till post]:
hmm då är det väl bara farsgubben kvar då. Bra med uteslutnings metoden.

Suomi_Finland

Snopp
Visningsbild
P -989 Bergkvara Hjälte 5 452 inlägg
0

Svar till parlJam [Gå till post]:
Jaha, annars kan du säga att du är en 16-årig blond flicka med faderskomplex som behöver någonstans att bo till någon äldre kille. Helst en med en bil, det är praktiskt.

parlJam
Visningsbild
F 30 Tyresö Hjälte 460 inlägg
Trådskapare
0
Enligt mamma blir det förmodligen egen lägenhet, inklusive pengar till mat osv, OM jag klarar av att bo med min syster.
- Deal!

Hamsterpaj i mitt hjärta

Robotfan2009
Visningsbild
P 29 Göteborg Hjälte 1 044 inlägg
0

Svar till parlJam [Gå till post]:
Hoppa av skolan och börja jobba!

Jag gillar Robotar <3

parlJam
Visningsbild
F 30 Tyresö Hjälte 460 inlägg
Trådskapare
0

Svar till affe96 [Gå till post]:
Inte enligt soc, men det är löst för länge sedan. ^^

Hamsterpaj i mitt hjärta


Forum » Livet » Kärlek & Relationer » Liten, övergiven och snart hemlös. 

Ansvariga ordningsvakter: RoadGunner

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons