Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Våldtagen? eller va?

Skapad av help, 2011-07-23 00:53 i Kärlek & Relationer

3 538
37 inlägg
-2 poäng
help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
-2
Hejjsan, jag vet att jag inte borde skriva detta på ett forum, därför använder jag anonyma namn och är anonym jag sj, ( namnen jag kommer använda är INTE riktiga namn)

mitt namn kommer att vara: Alice, 12 år.
Mannen som utfört allt kommer att vara Henry, 24 år ( engelsk)
Min låtsas pappa kommer att vara Jonny : 28år, Henrys kusin.
Och min mamma kommer att vara Amelia.

alla andra kommer vara "kompis" "farmor" osv osv.. ( detta har hänt på riktigt.)


Jag ska ta allting från början:

för typ 1½ år sedan, då jag var 10 ( precis fyllt 11) träffade jag henry, (min låtsas pappas kusin) vi lekte med hunden och så typ vart vi ganska nära under 2 veckor innan jag åkte hem. Sommaren 2010 (förra året) Vart vi otroligt nära varandra, så nära att Amelia ( mamma) började tro saker, imellan oss. Och där med varnade henry mig att vi inte kunde bli mer en vänner,


Då de var 2 veckor kvar tills jag skulle åka hem började vi ha sexuell kontakt med varandra.. jag tyckte detta var okej, så pass lite som de var och eftersom att jag skulle snart åka hem.. efter dom här nätterna hade hänt pratade han aldrig medm ig om dom igen, ( såklart tänkte jag att han ångrade allt,). Jag åkte hem och han sa hejdå.. Och vi började prata via msn istället.

Ett halvår efter (julen 2010) vart han ihop med min syster ( 19 år), Eller inte riktigt "ihop" men dom var tillsammans i 2 månader. Sen gjorde hon slut, Då han började prata med mig på msn och sådant..
Vi fortsatte prata om sexuella saker såsom sex etc och att han älskade mig m-m, på msn.

Senare sommaren 2011 (i år) så åkte jag till england igen ( förlåt, där han bor.. även min mamma bor). och första natten började allting direkt men mycket mer. Han sa att han älskade mig, att jag var bäst och allt sånt dära. Men även en sak som jag tycker var konstig var att han fortsatte gå på om att jag "visade" mig i cam för andra killar, Och han kollade in massa tjejer.. Detta gjorde mig såklart sur på han och ville bevisa att det inte var sant.

Vi gick till en bänk och satte oss, klockan var 23:00 och lördag. vi började kyssas och, han började ta på mig och allting. Vid det tillfälles kändes allt så himla rätt.

Vi gick hem och sov tsm i samma säng ( för mamma litade såklart på han, han är ju en i familen osv , ) vi började kyssas igen, Efter ett tag frågade han om jag ville suga av han, jag ville inte.. Men de kändes elakt att inte göra de.. ( jag är en sån som har svårt att säga nej..). så jag gjorde de. sen sov vi..

En annan gång då jag sov hos honom så, gjorde samma sak. men vi hade även sex. ( jag sov hos honom 2 ggr) och samma saker hände..

En dag då han kysste mig, var det en som såg. och vi var tvunga att anmäla och jag sa allt, och han kommer antagligen få 4 års fängelse.. Efter detta fick jag reda på att allt som han sa som fick mig o göra dom hör sakerna, så mke han brydde sig om mig och allt.. Var fake han menade inget. Och jag gick på allt han sa. problemet jag har är att
jag känner inte att de är rätt för han att åka i fängelse, jag känner att allt är mitt fel..

Jag kan inte sluta sakna han, vad jag en gör...- förslag?

jag drömmer marddrömmar om att samma sak händer igen men med andra killar i familjen - förslag hur man kan få dom o sluta?

Förlåt om de är i fel kategori ,

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

zleeep
Visningsbild
P Varberg Hjälte 3 959 inlägg
0

Svar till help [Gå till post]:
Enligt lagen är det våldtäckt, kan dock inte engelsk lag, men tror man blir laglig vid 18?

Iaf, berätta allt som det var, han tvingade ju inte dig, vittna om det så.

you are a strange man, he said. I replied: or... a manly stranger

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0

Svar till zleeep [Gå till post]:
det 'r ju de, han lurade mig att göra de, Han fick en tjej som inte trodde på sex innan giftemål ha sex med han, han ljög för mig Allt.. Borde jag säga så då?

alt: 16 i england

Ingen status

zleeep
Visningsbild
P Varberg Hjälte 3 959 inlägg
0

Svar till help [Gå till post]:
Säg sanningen, oförändrad och hela sanningen.

you are a strange man, he said. I replied: or... a manly stranger

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Ayame [Gå till post]:
Mm, Men Jag "vågar" liksom inte direkt fråga om att få gå till en, Åker hen om 2 veckor.. Så antar att jag frågar då

Ingen status

TheAsker
Visningsbild
1351 Hjälte 2 332 inlägg
0

Svar till help [Gå till post]:
Det han gjorde var fel. Det visste han.
Han var också medveten om att han lurade dig göra saker mot din vilja.
Han är en pedofil. Och inte en snäll sådan. En snäll sådan skulle inte försöka förverkliga sina drömmar, och denne skulle låtit dig vara ifred.

Du gjorde inget fel. Det gjorde han. Därför åker han in i fängelset.
Du skall inte oroa dig. Detta kommer inte hända med andra i familjen.
Att vuxna drar sig till 10-11 åringar är sällsynt.
Men som du nu upptäckt, så händer det...
Men chansen att du skulle ha 2 elaka pedofiler i din familj är en ypperst liten chans.

Simma lugnt!

Skapade ett Hamsterpaj-spel: http://www.hamsterpaj.net/entertain/onlinespel/meetnpet-hamstern-3

Nerdrage
Visningsbild
P 31 Hjälte 1 108 inlägg
0

Svar till help [Gå till post]:
Själv skulle jag gissat på sexuellt utnyttjad, då du tyvärr gick med på lurendrejeriet

©

Limelask
Visningsbild
P 1352 Hjälte 722 inlägg
0

Svar till Ayame [Gå till post]:
Pedofili är det inte. Det är hebefili.

Ingen status

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0
Men om jag 12 och han är 24, Borde han kunna säga nej? Sen var de inte att jag hade svårt att säga nej, Då jag sa nej sa han imot o fortsatte endå .

Ingen status

-Mattias
Visningsbild
P 32 Arboga Hjälte 3 066 inlägg
0

Svar till Bairyhalls [Gå till post]:
Nja, det "bästa" som kan hända är att dom ändrar brottsrubriceringen till "Sexuellt utnyttjande av barn".

Ingen status

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0
ok, tack för alla svar typ :p. och ja, De var min pappa som anmälde

Ingen status

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0

Svar till helmetmonkey [Gå till post]:
tack... :)

Ingen status

Lurioso
Visningsbild
P 36 Uddevalla Hjälte 3 467 inlägg
0

Svar till Bairyhalls [Gå till post]:
Fast nu är du bara lite dum i huvudet. Tjejen är 12. Hon är inte gammal nog att avgöra om hon vill ha sex eller inte. Hon är offer för ett brott och killen som gjorde det visste att han skulle åka dit om de blev påkomna.

Hon är inte skyldig att skydda honom på något sätt. Du har ett fruktansvärt omoget resonemang.

Autentiska liv till salu.

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0

Svar till helmetmonkey [Gå till post]:
Jag tror jagh ar fått den förklaring jag behöver för tillfället..

Ingen status

Sameriksson
Visningsbild
P 26 Hjälte 780 inlägg
0

Svar till Bairyhalls [Gå till post]:
Wait a bit? hon är 12 han är 24, Han borde VETA att han gör fel därmed inte göra de? han borde kunna säga NEJ, för att han VET att de är olagligt? Sen sa även "help" Att hon brukade säga nej , men att han bara sa imot om du inte läser allt,

Veronica Maggio. <3

Lurioso
Visningsbild
P 36 Uddevalla Hjälte 3 467 inlägg
0

Svar till Bairyhalls [Gå till post]:
4 § Den som har samlag med ett barn under femton år eller som med ett sådant barn genomför en annan sexuell handling som med hänsyn till kränkningens art och omständigheterna i övrigt är jämförlig med samlag, döms för våldtäkt mot barn till fängelse i lägst två och högst sex år."

Läs. Det är skit samma om det är frivilligt eller inte. Den som är vuxen förväntas veta bättre.

Det behöver inte förekomma våld eller tvång för att det ska vara våldtäkt i detta fall. Hon är 12 år gammal. Hon är ett barn.

Att han hade hennes förtroende genom en relation till familjen och att han utnytjade det kan till och med göra att han döms grövre.

Autentiska liv till salu.

kakan7
Visningsbild
P 35 Strängnäs Hjälte 746 inlägg
0

Svar till Bairyhalls [Gå till post]:
All form av samlag med minderåriga, räknas som "Våldtäkt mot barn". oavsett hur mycket barnet själv ville det.
Så står det i lagen!

help
Visningsbild
Hjälte 103 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Bairyhalls [Gå till post]:
är du dum i huve? läs. Då jag sa nej sa han imot, fattaru trögt?

Ingen status


Forum » Livet » Kärlek & Relationer » Våldtagen? eller va?

Ansvariga ordningsvakter: RoadGunner

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons