Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Hjälp med blogg!

Skapad av doing, 2009-09-20 19:02 i Mellan Himmel och Jord

182
3 inlägg
0 poäng
doing
Visningsbild
32 Vårgårda Hjälte 988 inlägg
0
Tjena, asså jag undrar bara hur man gör det så där snyggt på sin blogg med en egen bild längst upp.. Svårt att förklara så jag länkar,

http://fokis.se/ - Det första man ser när man kommer in på bloggen är ju den stora rosa grejen med två bilder på henne osv.
Hur gör man en egen sån? Jag orkar inte ha deras tråkiga mallar..
Jag navänder blogg.se :)

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Tragikomik
Visningsbild
F 28 Hjälte 1 503 inlägg
0
1. Det kallas header.
2. Man måste göra en själv, ladda upp och fixa med kodmallar.
Gå in på designadinblogg.blogg.se och leta efter en exakt beskrivning.

Allt kanske i själva verket är väldigt allvarligt.

doing
Visningsbild
32 Vårgårda Hjälte 988 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Tragikomik [Gå till post]:

grazie !


Forum » Mellan Himmel och Jord » Hjälp med blogg! 

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons