Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Röda linser och silver/grått hårfärgning?

Skapad av Anonymare, 2009-10-20 20:57 i Kläder & utseende

1 731
7 inlägg
1 poäng
Anonymare
Visningsbild
94 Hjälte 372 inlägg
1
Hejsan! I samband med att det är halloween snart och klassen vill att alla ska klä ut sig så tänkte jag mig vara vampyr ';.;'
Och då undrar jag vart man kan få tag på:

Silver/grå hårfärg (gärna väldigt temporär så att jag inte måste gå med sånt hår i över 1 månad)

Röda linser.

jag bor i stockholm så om någon har några tips om vart man kan finna detta så skulle jag vara tacksam!

Jag gör saker.

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Anonymare
Visningsbild
94 Hjälte 372 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Quagmire [Gå till post]:



Peruker är väl så dyra?? =S
Jag har väldigt begränsad budget för tillfället.

Jag gör saker.

Korvsson
Visningsbild
P 31 Uddevalla Hjälte 1 373 inlägg
0
Skulle chansa att det finns sådan endags färg på sprayburk man kan köpa någonstans, kolla typ barnaffärer och sådant.

Ingen status

Syndafloden
Visningsbild
P 33 Karlstad Hjälte 10 705 inlägg
0
En ljus foundation, huggtänder .. jag brukar lägga upp luggen bakåt och gå iförd en typ rock och lite "äldre" kläder.

HEH, TIME FOR A BIT OF A ROUGH AND TUMBLE

Cia
Visningsbild
F 31 Uppsala Hjälte 3 879 inlägg
0
shock.se har färgade linser och grymt mycket hårfärg.

Hon den där med bitcharmén och death note-bilden.


Forum » Livet » Kläder & utseende » Röda linser och silver/grått hårfärgning?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons