Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Sex och Sinne

Han behandlar mig illa men jag älskar honom

Hej
Jag är en tjej på 17 år och mår ganska dåligt.
Jag och min pojkvän har varit tillsammans 2 år och 5 månader. I början var vårt förhållande så himla mysigt och bra och tyckte verkligen om det, men nu känns det som det rinner ut i sanden och jag mår verkligen jätte dåligt.

Jag försökte prata med honom om detta en gång men då fick jag en lavett som svar och han sa till mig: är du inte nöjd, kommer ditt liv inte bli enkelt. Sedan dess har jag varit jätte rädd för honom samtidigt som jag ändå älskar honom och vet inte vad jag ska göra. Senaste sexet var han väldigt hårdhänt och allt skulle gå precis som han ville och de gjorde faktiskt ont men han njöt såg de ut som.

Jag mår skit, han hör aldrig av sig mer och ja får höra dag ut dag in att han inte är värd mig och ska lämna honom men de är inte så enkelt som alla tror för han är mitt liv och ja älskar honom.

Ibland är han jätte gullig mot mig men oftast inte och senast förra veckan då jag trodde jag var gravid fick han veta det, då fick jag ett väldigt hårt slag mot magen och fick höra att " babyn dör om man gör så. "

Mår skit och behöver hjälp.
Förlåt att det blev så långt

Visningsbild

Borttagen svarar:

Först och främst ska du inte be om förlåtelse för att ett inlägg är långt. Ju mer vi vet desto bättre kan vi hjälpa dig. Dock kunde språket varit lite bättre, det var väldigt jobbigt att läsa igenom och ändra men jag är här för att hjälpa inte klaga.

Den här killen låter verkligen inte trevlig, han misshandlar dig, i princip våldtar dig och får för sig att han kan behandla dig hur han vill. Och jag måste då säga att hade jag varit i dina kläder hade jag gjort slut direkt.

Killen är beredd att döda för sin egen lyckas skull, det såg man ju bara på incidenten med slaget i magen. Enligt mig borde du göra slut och lämna killen långt bakom dig. Helst även anmäla så han inte beter sig såhär mot andra.

Kärlek eller inte, jag förstår att du har känslor och att det är svårt men det kan gälla liv eller död för dig och eventuella framtida foster (om du blir gravid igen) och det gäller även din psykiska hälsa. Han älskar inte dig, han har dig för att tillfredsställa sina behov.

Som till alla andra så säger jag att min gästbok står öppen för dig för vidare diskussioner. Lycka till

Mvh
Knowhow

Annons