Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Sex och Sinne

Min pojkvän är en datanörd!

hej sex och blandat jag har en kille som bara sitter vid datorn och spelar och kollar på videos och jag har sakt till han att jag tycker att det är iriterande men han slutar inte och jag vet inte vad jag ska göra snälla hjälp mig
mvh en orolig 14 åring

Visningsbild

Tirah svarar:

Hej!

Jag förstår att det är väldigt tråkigt att din pojkvän är tråkig mot dig. Försök att föreslå annat ni kan göra. Det är ju sommar, ta med honom ut! Tala om för honom på skarpen att du vill umgås och inte bara sitta brevid när han spelar. Fråga om ni inte kan se på film och hångla eller något. Du kan också försöka involvera dig själv mer i det han gör på datorn - spela något spel tillsammans!

Lycka till!
Puss och kram,
Tirah

Annons