Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Sex och Sinne

Hålla ut längre?

hej jag är en kille på 16 år. jag och min flickvän har precis börjat att ha sex efter att ha varit tillsammans i 5 månader. grejen är den är att jag tycker jag kommer för snabbt. max 2 min eller nåt. och jag undrar hur man kan träna sej för att kunna hålla sej längre? har hört lite om att man ska hänga tyngder eller nåt sånt. kan ni förklara lite tydligare?
Mvh Arthur

Visningsbild

GlowNShow svarar:

Hejsan!

Om du kikar runt lite i våra Sex & blandats senaste frågor hittar du en fråga där jag beskrivit en hel del om hur man använder sig av sin PC-Muskel som är en bra teknik för att hålla ut längre.

Annars har jag några små tips som kan hjälpa kanske:

Testa att onanera en stund innan sexet.
Tänk på något as osexigt under sexet.
Försök fokusera på en prick eller sak i rummet och bara kolla på den hela tiden. ( Låter dumt, men funkar i vissa fall )
Använd kondom - Den spänner åt lite extra och gör det lite svårare att komma.

Lycka till!
// Nicklas

Annons