hej jag har fått ett litet problem när jag har sex.de är helt omöjligt för mig att komma,spelar ingen roll hur många timmar jag och min flickvän håller på, jag står "givakt" där nere hela tiden jag är väldigt sexuellt attraherad av min flickvän så jag undrar är de nått fel med mig ?

Tirah svarar:
Hej!
Nej, det låter inte som det är något fel på dig alls. Du kommer som vanligt när du runkar? Då är det förmodligen inget fysiskt fel. Det kan helt enkelt vara så att du är nervös eller spänd under sexet med din flickvän och om man inte kan slappna av helt är det svårt att få orgasm.
Det funkar inte att stressa fram resultat här utan det kräver träning, träning och träning (sex, sex och sex). Du är absolut inte den enda killen som har det här problemet och det är mycket vanligt blad tjejer också. Försök att bara njuta och inte tänka så mycket på att komma så är det ett steg i rätt riktning. Det är en konst att lyckas med att "tänka på att inte tänka på något", men det i kombination med mycket sexande är nyckeln till framgång här.
Skulle det vara så att du verkligen känner att du är precis lika avslappnad och bekväm under samlaget som när du onanerar men att det ändå inte hjälper, så kontakta ungdomsmottagningen och be om tips där så kan de hjälpa dig vidare.