Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

3.5mm bluetoothsändare

Skapad av happycrappy, 2013-05-26 13:29 i Mobilt & Bärbart

9 831
7 inlägg
0 poäng
happycrappy
Visningsbild
P 33 Hisings Kärra Hjälte 1 555 inlägg
0
Okej jag ska försöka förklara mig enkelt.
Jag är på jakt efter en bluetoothsändare som kan streama ljud från ett 3.5mm uttag till en annan bluetoothenhet. Finns en sådan produkt eller går jag och dagdrömmer?

Hamsterpaj, spännisbildernas hemtrakt :)

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Alster
Visningsbild
P 29 Uppsala Hjälte 2 292 inlägg
0

tänk på ett pålägg

happycrappy
Visningsbild
P 33 Hisings Kärra Hjälte 1 555 inlägg
Trådskapare
0
Verkar som att dessa är recivers. Är på jakt efter något som skickar ut musiken genom 3.5mm uttaget till dongeln som skickar signalen till mina hörlurar som är trådlösa.

Som exemplet vad jag vill göra.

Jag har ett par bluetooth-hörlurar. Jag vill koppla dom till mitt hörlursuttag som sitter i tvn men slippa sladd.

Hamsterpaj, spännisbildernas hemtrakt :)

happycrappy
Visningsbild
P 33 Hisings Kärra Hjälte 1 555 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Kleff [Gå till post]:



Svar till Viktorvol [Gå till post]:


Har ni någon aning om var man kan köpa dessa då amazon tydligen inte kan skicka hit av en outgrundlig anledning och den andra produkten inte finns kvar?

Hamsterpaj, spännisbildernas hemtrakt :)


Forum » Datorer & IT » Mobilt & Bärbart » 3.5mm bluetoothsändare

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons