Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!

Hur ska jag fråga?

Skapad av bibo, 2014-07-21 23:59 i Sex & Sinne

1 911
9 inlägg
2 poäng
Sex och blandat
bibo
Visningsbild
26 Hjälte 15 inlägg
0
hej jag är en kille på 15 år och jag har nyss börjat prata med en tjej som varit på lektionen före mig (jag spelar bas på musik skolan och hon gittar och vi har samma lärare) och ja jag kände att det klicka liksom perfekt. så efter att vi pratat en sväng nu så har vi bestämt att hon ska någon dag nu innan sommarlovet är slut åka med på min moppe :D .
och jag har frågat henne om hon har någon kille och det har hon inte :DDDD . så nu till min fråga... hur ska jag fråga henne? ska jag spela cool? ska jag vara snäll? ska jag vara mig själv (vilket inte skulle rekomenderas enligt mig...) oftast så har det varit så att tjejer alltid frågat mig först därför har jag ingen riktig erfarenhet utav att fråga...


jag tackar i förskott för att vi håller oss till saken och är snälla och trevliga i tråden då slipper vi sura miner :D



Mvh Bibo :DD

WUT!? IN TARNATION

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Paddorna
Visningsbild
P 33 Rättvik Hjälte 484 inlägg
0

Svar till bibo [Gå till post]:
Om ni ska åka moppe tillsammans så bjud på en glass i sommarvärmen, bada... Fryser hon håll om henne, visa att du gillar henne.. Spela inte någon annan än den du är som person. Du märker om hon gillar dig eller inte..



Ingen status

TLTGja
Visningsbild
P 28 Hjälte 4 092 inlägg
0

Svar till Withz [Gå till post]:
Ezy skaffa solglasögon och ge henne hjälmen?

The leetest herperderper

bibo
Visningsbild
26 Hjälte 15 inlägg
Trådskapare
0
ja en sak vet jag och det är att hon ska få låna en crosshjälm som inte passar mig längre :D

sen tackar jag för all hjälp och tips.

nu ska hon bara komma hem från språkresa så ska vi åka moppe någon dag :DDD

WUT!? IN TARNATION

bibo
Visningsbild
26 Hjälte 15 inlägg
Trådskapare
0
STORT PROBLEM!!! hon svarar inte jag skriver försökt kontakta henne genom en kompis men hon svarar int hur ska jag gå till väga nu?

WUT!? IN TARNATION


Forum » Livet » Sex & Sinne » Hur ska jag fråga?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons