Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

En integrerad invandrares avskedstal till ett förl

Skapad av ncn, 2016-02-19 18:32 i Politik

21 720
115 inlägg
-32 poäng
kungbombo22
Visningsbild
P 29 Hjälte 529 inlägg
0

Svar till nuu [Gå till post]:
Har inga problem med de så länge det inte skadar andra :(

Lennon

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

nuu
Visningsbild
Kändis 61 inlägg
0


Vet du något om hederskultur?:)
kungbombo22
Visningsbild
P 29 Hjälte 529 inlägg
0

Svar till nuu [Gå till post]:
nej :(

Lennon

Peppar
Visningsbild
P 32 Hjälte 7 463 inlägg Online
0
Remember to keep it civil, people.



En ordningsvakt har gjort det här inlägget tydligare

Ah you think Hamsterpaj is your ally? You merely adopted the Hamsterpaj. I was born in it, molded by it.

mittacc
Visningsbild
Hjälte 394 inlägg
-1

Svar till kungbombo22 [Gå till post]:
"Jag vill inte låta dum men jag tror inte att mångkultur kommer att förstöra sverige och jag tror inte att sveriges traditioner försvinner. Mångkulturen i USA verkar helt ok så då borde det också funka i Sverige :("

Det här skriver du till mig för att...?

Ingen status

kungbombo22
Visningsbild
P 29 Hjälte 529 inlägg
-1

Svar till mittacc [Gå till post]:
för att jag vill berätta att det är inget fel med mångkultur så länge folk inte skadar varandra :(

Lennon

mittacc
Visningsbild
Hjälte 394 inlägg
-1

Svar till kungbombo22 [Gå till post]:
Det skulle jag kunna tänka mig att skriva under på.

Ingen status

Pendulum
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 363 inlägg
1

Svar till Ufo-mannen [Gå till post]:
Nu får du ju ta ge dig, vi har ju redan kommit fram till att HIV och TBC inte är ett problem i Sverige.

Ingen status

Pendulum
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 363 inlägg
0
Svar till Ufo-mannen [Gå till post]:
Jag, samt flera andra har gång på gång motbevisat allt du skrivit i din tråd om sexgalna, hivsmittade afrikaner. Lägg ner den debatten det finns inget kvar att hämta där.

Angående tuberkulos så hjälper det om du läser vad du faktiskt skriver, TBC finns hos invandrare, vilket inte är ett dugg förvånande. Ökningen som skett bland svenskfödda beror till störst del på att människor som är över 80 år gamla insjuknar, efter att ha blivit smittade i ungdomen.

Det som är viktigt att poängtera är att ja, tillfälligt så ökar den totala mängden TBC-smittade. Det innebär dock inte att TBC börjar sprida sig i någon större utsträckning i Sverige, något som din källa visade väldigt bra.



Tillägg av Pendulum 2016-03-20 22:15

Läkartidningen med utgivningsdatum 2002, hur kan du ens försöka koppla det till invandringen som sker 14 år senare?

Ingen status

Pendulum
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 363 inlägg
0

Svar till Ufo-mannen [Gå till post]:
Vad sägs om att hålla lite högre nivå på diskussionen en person-angrepp? Faktum kvarstår ju att vi i en annan tråd haft en längre diskussion där jag och flera andra gång på gång visat hur fel du haft.

Att du sen fortsätter raljera vidare om dina påhitt och falska teser i andra trådar visar nog mest på total oförmåga att faktiskt läsa det du själv skriver och vad andra skriver. Det blir ju även mer och mer uppenbart att du är ett troll.

Härligt att du hotar med polisanmälningar samt går till personbegrepp hela tiden, lägger verkligen debatten på en fräsch nivå.

Ingen status

Pendulum
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 363 inlägg
1

Svar till Ufo-mannen [Gå till post]:
Problemet med det hela är ju att alla källor faktiskt visar att det inte är så. Prevalensen ökar, men incidensen minskar alltså är det inte ett problem. Tyvärr så märks det att du inte klarar dig av att förstå grunderna inom folkhälsa.

Gulligt att du ska anklaga mig för att ha schizofreni också. Eftersom jag tidigare jobbat inom psykiatrin och nu utbildar mig inom vården så kan jag ju säga att ingen av oss visar några som helst tecken på psykoser.

Ingen status


Forum » Samhälle & vetenskap » Politik » En integrerad invandrares avskedstal till ett förl

Ansvariga ordningsvakter: RoadGunner

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons