Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Han fattar inte att jag inte vill vara ihop.

Skapad av Anonym, 2009-03-01 19:47 i Sex & Sinne

1 110
4 inlägg
1 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
1
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
Hej
Jag har ett litet problem, jag har precis gjort slut med min kille för att jag vill vara fri. Men han verkar inte förstå, han ger mig rosor och smycken.
Ska jag bli ihop med honom igen? Eller ska jag bara skita i honom och ge tillbaks allt jag fått av honom?
Tack på förhand!

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

SheDevil
Visningsbild
37 Kristianstad Hjälte 5 978 inlägg 228 svar i S&S
0
Hej.
Om du inte vill vara ihop med honom så är det bästa du kan göra att låta bli att ta emot hans gåvor, och återigen förklara för honom att det är slut mellan er. Att bara skita i det tror jag inte skulle kännas rätt för dig, och definitivt inte för honom, men du måste få honom att förstå. Förklara exakt hur det ligger till, och be honom sluta komma med gåvor (om det nu är så du vill ha det). Du måste göra precis vad som känns rätt för dig, men samtidigt kan du försöka undvika att såra honom. Var ärlig.

MVH Hannele

Forum » Livet » Sex & Sinne » Han fattar inte att jag inte vill vara ihop.

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons