Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!

Hur ska jag få orgasm under sex?

Skapad av Anonym, 2010-02-24 17:49 i Sex & Sinne

10 481
28 inlägg
7 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
7
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
Hej jag är en söt liten tjej.
Och jag och min kille har haft sex ganska många gånger.
Men jag har ett problem att jag aldrig får orgasm.
Och för att min kille inte ska tro att han är dålig så får jag fejka orgasm.
Hur ska jag göra för att jag ska få orgasm under sex?
Tacksam för svar :)
*kram*

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

SheDevil
Visningsbild
37 Kristianstad Hjälte 5 978 inlägg 228 svar i S&S
0
Hej.
Först och främst, sluta fejka! Så länge du fejkar orgasm så kommer din kille tro att han gör rätt, och inget kommer förbättras. Han är ingen tankeläsare, och det i det långa loppet bättre att säga att man inte fått orgasm än att fejka den.

Sen är det så att det finns inga säkra kort. Alla tycker inte om samma saker, alla får inte orgasm av samma saker. Men vissa ställningar kan underlätta, som missionärt men med benen högt, exempelvis på killens axlar. Och faktum är att många kvinnor har svårt att få orgasm enbart av vaginal penetration, och behöver även stimulans på klitoris. Så om ni inte redan försökt med det så kan ni ju alltid testa med att antingen han eller du ''hjälper'' till med fingrarna.

Men som sagt så länge du fortsätter att fejka orgasm så kommer det inte bli bättre. Och du, det är faktiskt okej att ställa lite krav på sin partner. Antagligen vill han få orgasm, det borde du också få. Det som är synd är att han tror att du får det.

MVH Hannele
frong
Visningsbild
P 32 Göteborg Hjälte 4 818 inlägg
0
Du får guida han, smeka dig själv... Våga!

Gråter hellre i en Porsche än en Saab

Kanelbullen
Visningsbild
P Ordningsvakt 3 803 inlägg
0
Läste någonstans att det är svårare för unga flickor än "vuxna" att få orgasm, bara så att du vet, stressa inte fram den, njut bara och en dag kommer den! :P

Earth, you don't have to be crazy to live here, but it helps.

madz
Visningsbild
Hjälte 1 inlägg
0
Svar till dessssan [Gå till post]:




Tillägg av madz 2010-11-18 19:41

annvänd bara kondom så blir det bra det e chill :D

ute och plockar lingon ;D

I-Kamp
Visningsbild
F Hjälte 219 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:
Våga ta för dig, du borde veta på ett ungefär vad du gillar, annars är det bara att ta reda på det, utforska!
Tänk även på att inte ta allt för allvarligt i sängen, man ska ha kul med.
Testa även att ha sex på någon annan plats än på samma ställe, ´kom inte in i några tråkiga rutiner.

Du kan vara en status!

kakan7
Visningsbild
P 34 Strängnäs Hjälte 746 inlägg
0

Svar till dessssan [Gå till post]:
Det är väl inte direkt farligt för barn. Men vänta gärna nåt år tills, så du verkligen känner att du är redo för det.
Men om ni nu ska göra det, se till att använda kondom. Kolla upp på Ungdomsmottagningen hur det funkar om du är osäker.


Forum » Livet » Sex & Sinne » Hur ska jag få orgasm under sex?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons