2013-02-06 00:19
Hur kom det sig att Pär Ström inte fick vara med?
Han har fått utstå minst lika mycket hat (om inte mer) från framförallt feminister...
Är det inte ironiskt från SvT att man inte gör det i jämställdhetens namn?
Vore för övrigt rätt trevligt att se huruvida ifall om det var någon skillnad på hoten mot honom och hoten mot dessa kvinnor.
Visa spoiler
För övrigt så tror jag inte att UG har belägg för att de flesta hot från diverse forum skulle komma från män. Visserligen så kan man anta så kanske, men SVT ska även kunna ha belägg till det för att ens kunna sätta en sån titel på programmet.
Frågan är väl om jag ska anmäla programmet till granskningsnämnden eller inte,,
Det trista med programmet är att det kommer framstå som att all hat kommer just från högerextrema, men det är ju för att hela journalistkåren är vänster. Är övertygad om att om journalistkåren varit åt höger istället för vänster såsom det är nu,hade de antagligen fått utstå yxor i dörrar, sönderslagna fönster etc istället för näthat.
Ingen status