Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Ta första steget

Skapad av Anonym, 2011-11-13 00:24 i Sex & Sinne

4 151
6 inlägg
0 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
0
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
okej herregud. jag har varit kär i en kille i ett år och är nu hundra procent säker på att han gillar mig med. Problemet är att jag aldrig har varit i ett förhållande (och ja, jag är 14 år) och vill så himla gärna att det här ska funka. är dock bra kompis med hans ex som gjorde slut pga att han var... tafsade på henne fast hon inte ville och så. men trots det vill jag försöka.. han verkar ha mognat sedan dess också. men jag är så extremt blyg av mig när det gäller sådant här, och kan inte... mina kompisar är ganska mycket modigare än jag när det gäller det här. Så jag vet verkligen inte vad jag ska göra utan att, ja, verka för.. gud jag vet inte. men vad jag försöker fråga är om tips för hur jag ska ta första steget. TACK.

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

TheAsker
Visningsbild
1351 Hjälte 2 332 inlägg svar i S&S
0
Enkelt:
Om du nu skall ta första steget, hur du än gör kommer din kompis få reda på det.
Så börja med att berätta för henne, och sedan så kan hon hjälpa dig, då hon vet hur denna kille fungerar, vad han gillar och inte, osv.

Då "lär du känna" honom snabbt, och sedan kan du gå till attack :)

Skapade ett Hamsterpaj-spel: http://www.hamsterpaj.net/entertain/onlinespel/meetnpet-hamstern-3


Forum » Livet » Sex & Sinne » Ta första steget

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons