Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!

När förlorar man oskulden?

Skapad av Anonym, 2008-08-22 13:31 i Sex & Sinne

6 318
46 inlägg
9 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
9
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
Hej!
Jag tror att jag är oskuld, men jag vet inte. Jag har fått oralsex, men inte givit, räknas det som sex?

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Johan
Visningsbild
P 36 Göteborg Grundare 523 inlägg 9 svar i S&S
0
Hej!

Den klassiska skiljelinjen går när killens snopp har varit helt inne i tjejens snippa. Fram tills dess att man varit med om detta är man alltså oskuld.
Det håller inte riktigt, med den logiken skulle ingen kunna förlora oskulden genom homosexuellt sex eller analsex.

En vis man sa en gång:
"Språket är det mest demokratiska vi har, det blir som det används"

Jag tror att de allra flesta tycker att du fortfarande är oskuld, det låter mer som petting och förspel än rent sex.
Vad tycker ni andra på Hamsterpaj? Säg er mening i forumtråden!
Jawaaa
Visningsbild
P Hjälte 2 732 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:
Du är fortfarande oskuld. ^^ Personligen så tycker jag att två killar kan förlora den tillsammans.. Med två tjejer så blir det svårare.

Ingen status

rhodin
Visningsbild
P 33 Hjälte 786 inlägg
0
som heterosexuell är det vaginalt sex som räknas som att förlora oskulden. men som homosexuell är det analsex eller oralsex då dom inte kan göra något annat.

livsökare

Jokk
Visningsbild
32 Hjälte 9 867 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:

Jag tycker vaginalt sex är när man blir av med oskulden =D

flizan

frong
Visningsbild
P 32 Göteborg Hjälte 4 818 inlägg
0

Svar till spektakel [Gå till post]:

"pullad-oskuld" hmm

Gråter hellre i en Porsche än en Saab

frong
Visningsbild
P 32 Göteborg Hjälte 4 818 inlägg
0

Svar till spektakel [Gå till post]:

Tycker inte man kan kalla det för någon oskuld alls ^_^

Fingrad eller inte... Ingen större skillnad, kanske status i fjortizz gänget.

Gråter hellre i en Porsche än en Saab


Forum » Livet » Sex & Sinne » När förlorar man oskulden?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons