Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Diet.

Skapad av SP, 2013-04-20 00:13 i Mat & träning

1 882
6 inlägg
1 poäng
Sex och blandat
SP
Visningsbild
Hjälte 1 inlägg
0
Blir det bra resultat av att gymma 1 timme per dag 6 dar i veckan och använda whey-80 protein pulver varje dag och äta typ kyckling bröst grönsaker kött ägg och frukt varje dag?

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Jonne
Visningsbild
P 30 Hjälte 1 343 inlägg
0
Du behöver inte äta proteintillskott. Käka bra med varierad mat, ät så mycket så att du går upp runt 0-0,5 kg i veckan!
guggel
Visningsbild
P 35 Hjälte 288 inlägg
0

Svar till Jonne [Gå till post]:
De beror väl på hur man lägger upp kosten?
Proteinshakes med ex whey är smidigt med högt biologiskt värde. Får man inte i sig tillräckligt under dagen så vad är då felet med det?


Forum » Fritid » Mat & träning » Diet.

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons