Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Var kan man köpa penisringar

Skapad av Anonym, 2008-08-26 13:18 i Sex & Sinne

2 567
5 inlägg
2 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
2
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
Tjenare!
Jag har ett litet problem, fast de är inte det frågan handlar om. För jag undrar om någon av er experter vet vart man kan köpa penisringar?
Tack på förhand

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Entrero
Visningsbild
P 40 Hjälte 1 538 inlägg 238 svar i S&S
0
Tjenare!

Till min kännedom så får finns det riktigt riktigt många internetbutiker som säljer penisringar. Själv brukar jag beställa ifrån http://www.erotikboden.se då de är snabba, smidiga och diskreta.
Om du bor i en större stad brukar det också finnas butiker som säljer sexleksaker, bland annat penisringar då.

Du kan också använda saker som finns i hemmet som penisring. De är inte riktigt lika bekväma alla gånger som en köpt penisring, men till exempel en hårsnodd eller ett gummiband fungerar. Risken med dessa är att de kan sitta för tajt vilket det inte ska göra, det ska sitta lagom hårt.

Viktigt att komma ihåg är att ta av penisringen efter att man har haft sex, för helst bör man inte ha blodet kvar i penisen för länge. Det behöver cirkulera, hämta nytt syre till cellerna i snoppen osv.

Lycka till!

MVH Magnus

Inget gör mig så smickrad som att bli kallad för syndare.


Forum » Livet » Sex & Sinne » Var kan man köpa penisringar

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons