Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Varför smsar hon aldrig först?

Skapad av Anonym, 2011-12-01 14:54 i Sex & Sinne

4 933
5 inlägg
0 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
0
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
Hejsan!

Jag har smsat med en tjej på min skola nu ett tag. Jag gillar henne och skulle vilja träfffa henne utanför skolan. Hur gör jag detta på bästa sätt? SKa jag fråga i ett sms eller irl? Jag blir nervös i början när jag pratar med henne, men efter ett tag så går det bra. En till liten fråga. Hur kommer det säg att hon aldrig smsar mig utan jag måste börja smsa henne? Gillar hon mig inte?

Tacksam för svar!
/Kille

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

propell
Visningsbild
P 36 Göteborg Hjälte 3 156 inlägg svar i S&S
0
För att kvinnor är dumma i huvudet och gör inte sådant.
Det är tydligen det vi män skall göra.

I TOOK A SIP FROM A CUP OF MERCURY

Panda
Visningsbild
P Rönninge Hjälte 3 815 inlägg
0
Skit i o smsa först, och undra sedan varför ni slutade prata istället c:

Hatar allt.

Pitiful_Mortal
Visningsbild
Hjälte 6 114 inlägg
0
Kvinnor tycker alltid att killen ska ta första steget. Är det hon som måste skriva först så tycker hon inte att det är värt det, för då bryr han sig inte.

Varför tycker kvinnor så?
Kvinnor är ganska dumma i huvudet.

.. and that's the way the cookie crumbles.


Forum » Livet » Sex & Sinne » Varför smsar hon aldrig först?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons